Project Description
W ramach terapii logopedycznej oferujemy:
- Pelną diagnozę logopedyczną
- Terapię dyslalii:
– Seplenienia (nieprawidłowej realizacji głosek s, z, c, dz, sz, ż, cz, dż, ś, ź, ć, dź)
– Rotacyzmu (nieprawidłowej realizacji głoski r)
– Lambdacyzmu (nieprawidłowej realizacji głoski l)
– Kappacyzmu/gammacyzmu (nieprawidłowej realizacji głosek k i g)
– Mowy bezdźwięcznej
- Terapię jąkania
- Terapię opóźnionego rozwoju mowy
- Terapię afazji (osoby po udarach, urazach głowy, itp.) (także wizyty domowe)
- Ćwiczenia fonacyjne i emisji głosu
- Masaże logopedyczne
- Profilaktykę logopedyczną
- Wczesną naukę czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną
- Terapię zaburzeń ze spektrum autyzmu
- Zajęcia dla dzieci z trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym także zagrożonych dysleksją.
- Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka
Zapewniamy szeroką gamę materiałów i pomocy logopedycznych!
Surdologopeda
Surdologopeda zajmuje się terapią dzieci z wadą słuchu. To specjalista, który posiada wiedzę umożliwiającą pomoc dzieciom z zaburzeniami i uszkodzeniami słuchu. Terapia pod jego okiem pozwala rozwijać sprawności językowe oraz korygować dźwięki, które są zniekształcane. Surdologopeda poprzez różne ćwiczenia oraz odpowiednio dobraną terapię uczy dziecko mówić i rozumieć słowa, zdania i wyrażenia, a u większych dzieci stymuluje też rozwijanie umiejętność czytania czy pisania .
Bardzo ważne jest , aby rodzice potrafili dostrzec pierwsze symptomy niedosłuchu u dzieci, co pozwoli podjąć szybką terapię pod okiem surdologopedy. U dzieci do piątego miesiąca życia charakterystyczne objawy zaniku słuchu to na przykład brak gaworzenia czy brak reakcji na głośne dźwięki – w takim przypadku maluszek najczęściej nie rusza się, nie mruży oczu lub nie budzi się ze snu pod wpływem hałasu. Natomiast u dzieci starszych zaobserwować można wyraźną niezdolność usłyszenia tego, co się do nich mówi. Pociecha często prosi o powtórzenie pytań lub konsekwentnie nie odpowiada na nie. Ma ograniczone słownictwo, zwykle też nie słyszy cichych dźwięków, na przykład tykanie zegarka. Najmłodsi z niedosłuchem mają często problemy z koncentracją, są roztargnieni i rozkojarzeni, a ich mowa jest niewyraźna. Dzieje się tak, ponieważ maluch uczy się mówić poprzez naśladowanie otoczenia. Gdy jego słuch nie jest wyraźny, ciężko mu odpowiednio wykształcić mowę . Takie objawy występujące u dziecka powinny skłonić rodziców do jak najszybszego kontaktu z surdologopedą.
Neurologopeda
Neurologopeda to specjalista w zakresie diagnozy i terapii osób z zaburzeniami komunikacji, wynikającymi z uszkodzenia centralnego układu nerwowego, zaburzeń głosu i chorób psychicznych.
Neurologopedzi pracują z dziećmi z obciążonym wywiadem okołoporodowym, dziećmi z chorobami genetycznymi, z rożnymi postaciami ze spektrum autyzmu i zakłóceniami na tle emocjonalnym.
Neurologopedia zajmuje się terapią zarówno dzieci, jak i dorosłych, którzy cierpią na afazję, dysfazję, anartię, dyzartię, dysglosję, porażenie mózgowe, autyzm czy mutyzm. Są to zaburzenia mowy i języka wynikające z uszkodzeń w obrębie układu nerwowego.
Do grupy ryzyka należą także wcześniaki, dzieci z ciąży o nieprawidłowym przebiegu lub z trudnościami okołoporodowymi. Nie można także bagatelizować wcześnie zdiagnozowanego zaburzenia neurologicznego, zespołu genetycznego, zaburzenia ze spektrum autyzmu i widocznych opóźnień psychoruchowych.