„PROGRES” to Centrum Kompleksowej Diagnozy i Terapii dla Dzieci i Młodzieży mieszczące się w Oświęcimiu, które tworzy sześć terapeutek ściśle ze sobą współpracujących. Każda z nas pracując z dziećmi widziała potrzebę kompleksowej pracy z dzieckiem, dlatego zebrałyśmy zespół specjalistów, aby jeszcze lepiej wspomagać rozwój dziecka.

Od dawna chciałyśmy stworzyć jedno miejsce przyjazne dzieciom, w którym mogłyby się rozwijać, uczyć i pracować pod okiem specjalistów i dzięki wspólnemu marzeniu powstało nasze Centrum.

Oferujemy pełny zakres diagnozy i terapii z rehabilitacji, logopedii, surdo i neurologopedii, psychologii, integracji sensorycznej, pedagogiki specjalnej.  Zrzeszamy dobrych specjalistów z wielu obszarów, wykorzystując szeroką ofertę metod terapeutycznych by jak najlepiej pracować z dziećmi z różnymi trudnościami.

Nasza oferta skierowana jest do rodziców i dzieci doświadczonych różnymi problemami emocjonalnymi, edukacyjnymi, rozwojowymi objawiającymi się w codziennym życiu oraz w relacjach
z innymi ludźmi.

W naszym zespole pracują tylko wykwalifikowani specjaliści w swoich dziedzinach. Oprócz wszechstronnego wykształcenia, ciągłego rozwoju osobistego i doświadczenia w pracy diagnostyczno-terapeutycznej, mamy dobry kontakt z dziećmi oraz młodzieżą. Same wybrałyśmy swoją życiową misję i postanowiłyśmy realizować się w pracy polegającej na przełamywaniu barier i pokonywaniu trudności.

Staramy się ciągle rozwijać poprzez aktywny udział w  kursach, szkoleniach, warsztatach a także współpracę z innymi terapeutami, lekarzami, ortotykami, specjalistami od zaopatrzenia ostropedycznego. Dzięki temu poznajemy nowe metody i formy pracy i doskonalimy swój warsztat.

Specjalizujemy się w diagnozie i terapii :

  • rehabilitacyjnej,
  • logopedyczne, surdo i neurologopedycznej,
  • psychologicznej,
  • integracji sensorycznej,
  • pedagogicznej, przedszkolnej, wczesnoszkolnej.

Obejmujemy pomocą i terapią dzieci z wadami genetycznymi, chorobami neurologicznymi, z zaburzeniami napięcia mięśniowego, całościowymi zaburzeniami rozwojowymi, zaburzeniami emocjonalnymi ,ze spektrum autyzmu, Zespołem Aspergera, Zespołem Reta,  zespołem Downa.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Od początku roku prężnie się rozwijamy nie tylko w kwestii naszej działaności odpłatnej ale również wolontaryjnej i społecznej. Dlatego nawiązałyśmy współpracę z Fundacją „Damy radę” , która wspiera nas we wspólnych działaniach. Razem z Fundacją przeprowadziłysmy dwa otwarte spotkania ( w kwietniu i we wrześniu) , podczas których rodzice i opiekunowie mieli możliwość bezpłatnego i niezobowiązującego spotkania z terapeutą, przebadania swojego dziecka i otrzymania porady. Podczas tych otwartych spotkań stworzyłyśmy możliwość , dzięki współpracy z firmą „Sprawność” , bezpłatnego doboru sprzętu ortopedycznego na miejscu (takiego jak wózki inwalidzkie, pionizatory).

Wspólnie z Fundacją nawiązałyśmy współpracę ze szkołą psiej tresury „PsieEgo” z Wieprza gdzie zorganizowałyśmy piknik integracyjny dla naszych pacjentów z rodzinami : „Lekacja na 4 łapy”, finansowany przez Fundację. Podczas tego spotkania uświadomiłyśmy sobie, po raz kolejny, jak ważne są takie spotkania, ile radości możemy sprawić naszym pacjentom i jak bardzo takie chwile wytchnienia potrzebne są nam wszystkim.

Naszym kolejnym pomysłem są warsztaty multisensoryczne : „Świat zmysłów” podczas których dzieci z trudnościami w rozwoju będą bawić się wraz z rodzicami doświadczając świata poprzez zmysły.

Wszystkie nasze działania są skupione na dziecku i jak nalepszej stymulacji jego rozwoju, chcemy pracować wspólnie i kompleksowo, stworzyć jedno miejsce, w którym rodzic uzyska pomoc i wsparcie. Wspieramy rodzinę w aktywnym uczestniczeniu w terapii dziecka i współpracujemy z innymi specjalistami  by móc powiedzieć że wykonujemy naszą pracę najlepiej jak potrafimy.