tesco logo projektuCentrum Progres wraz z fundacją „Damy Radę” bierze udział w  konkursie organizowanym przez sieć sklepów TESCO. Do 4 kwietnia klienci sklepów Tesco będą decydować, jaka inicjatywa prospołeczna powinna otrzymać dofinansowanie w programie „Decydujesz, pomagamy”. Zachęcamy do głosowania na nasz projekt, który ma kolor czerwony J

Projekt obejmuje cykl warsztatów dla dzieci w normie intelektualnej oraz tych z różnymi deficytami. Chcemy połączyć grupy dzieci tak, aby bawiły się razem dzieci upośledzone umysłowo oraz fizycznie z tymi w normie rozwojowej. Na każdym z warsztatów dzieci będą poznawały inny ze zmysłów podczas różnych zabaw. Podczas warsztatów będziemy pobudzać nasze zmysły oraz rozwijać kreatywność! Będziemy się brudzić, poznawać różne faktury i materiały. Będziemy smakować, wąchać, dotykać i cieszyć oczy kolorami. Będziemy poznawać zmysł wzroku, dotyku, smaku, słuchu i równowagi poprzez zabawę i poznawanie innych osób. Dzięki nieskrępowanej kolorowej zabawie wpływamy na wiele aspektów rozwoju dziecka: -wspieramy rozwój zmysłów, -prawidłowy rozwój motoryki małej, -pobudzamy ciekawość i rozwijamy kreatywność -stymulujemy rozwój mowy -wspomagamy budowanie świadomości ciała. Stymulując zmysły wpływamy na rozwój nowych połączeń w mózgu. Im jest ich więcej tym sprawniej się uczymy. Projekt obejmuje cykl 4 warsztatów, każdy w innym miesiącu w soboty tak aby rodzice mieli wolny czas, po dwa warsztaty w tym dniu. Pierwszy to zmysł dotyku, następnie słuchu, równowagi, oraz razem wzroku i smaku.

Opis naszego projektu, który znajdziecie w sklepach pod kolorem czerwonym:

W dobie komputerów, laptopów, smartfonów i tym podobnym chcemy pokazać rodzicom jak łatwo można bawić się z dziećmi rzeczami które mamy dostępne w domu. Nie każda mama czy tata pozwolą sobie w domu rozsypać mąkę a później zrobić z niej piasek kinetyczny lub plastelinę z pomocą farb. My im na to pozwolimy, pozwolimy by rodzic i dziecko miał super frajdę bawiąc się i brudząc, by mógł cieszyć się czasem spędzonym z dzieckiem. Będziemy się turlać, przytulać, nosić w kocach poznając zmysł dotyku i równowagi. Chcemy pokazać, że można doświadczać świata wieloma zmysłami jednocześnie i świetnie się przy tym bawić z innymi.

Zapraszamy do głosowania na nasz projekt.